... ...

Rus Elçinin Ölüm Sahnesi Samanyolu Tv’de!

Rus Elçinin Ölüm Sahnesi Samanyolu Tv'de!

Rus elçi Moskova’daki anlaşmadan bir gün önce öldürüldü Rus Büyükelçi Andrey Karlov, 21 Aralık’ta Moskova’da yapılan Rusya, Türkiye ve İran’ın yaptığı Suriye savaşının bitirilmesi anlaşmasından bir gün önce yani 20 Aralık’ta öldürüldü. Katil Mert Altuntaş, tam da Halep’teki tahliyelerin sürdüğü esnada tetiği çektikten sonra “Halep’in hesabı sorulacak” diye slogan atmıştı. FETÖ mensupları da katilin Türkiye’deki İslamcılara mensup olduğunu yazarak Rusya ile yapılacak anlaşmanın iptal edilmesi için uluslararası düzeyde enformasyon çalışması yapmıştı. ‘Seni öldürüp ülkeleriniz arasında büyük bir kriz çıkartacağım’ Sergide ziyaretçilere servis yapan garsonlardan birisi silahını çıkararak büyükelçiye suikast girişiminde bulunuyor ancak oradaki polisler tarafından vurularak öldürülüyor. Daha sonra ressam silahını çekiyor fakat o da polisler tarafından öldürülüyor. Büyükelçi bu sefer de sevgilisi olarak yanına sızan suikastçı kadın tarafından bindikleri araçta öldürülmek isteniyor. Kadın, önce şoförü sonra da iki koruma polisini öldürdükten sonra büyükelçiyi aracından indirip silahını doğrultarak şunları söylüyor: “Seninle ilgili değil. Ülken adına Türkiye ile yapılacak anlaşmayı engellemek zorundayım. Bunun için seni öldürüp ülkeleriniz arasında büyük bir kriz çıkmasını sağlayacağım.”
Dizinin Youtube’daki kanalına 20 Ocak 2015 tarihinde yüklenen bölümün 212 bin kişi tarafından izlendiği görülüyor.Rus büyükelçiye suikast STV dizisinde planlanmış Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Samanyolu TV’de 2 yıl önce yayınlanan dizide büyükelçi suikastının benzer bir yöntemle sahnelendiği ortaya çıktı. Samanyolu TV’de yayınlanan ‘Nizama Adanmış Ruhlar’ isimli dizinin 2014 yılında ekranlara gelen 89. bölümünde Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürüldüğü saldırıya neredeyse birebir benzeyen sahneler ve çok çarpıcı diyaloglar yer alıyor.
İş adamını da dizide terörist yapmışlardı Nizama Adanmış Ruhlar dizisi başka bir skandalla daha gündeme gelmişti. Dizinin yine 2014 yılında yayınlanan 63. bölümünde Rize Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Aziz Karamehmetoğlu terörist gibi gösterilmişti.
Karamehmetoğlu, FETÖ’ye bağlı bağlı derneklerin dershanelerin kapatılmasına karşı yayımladığı bildirgede imzası olmamasına rağmen ismini görmüş ve duruma tepki göstererek adını bildiriden sildirmişti.
Diziyi yazan isim İçerde’nin de senaristi Nizama Adanmış Ruhlar dizisinin künyesi de dikkat çekiyor.
Dizinin yapım şirketi Ser Film, STV’deki Sungurlar, Şefkat Tepe ve Kollama gibi dizilerin de yapımını üstlenmiş.
Dizinin senaryosunu ise Ertan Kurtulan, Aybars Bora Kahyaoğlu ve Onur Şener yazmış. Ertan Kurtulan, aynı zamanda son günlerin popüler dizisi İçerde’nin de senaristliğini yapıyor.
FETÖ elebaşı Gülen senaryoları onaylıyordu FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca arasındaki görüşme 2014’te internete düşmüştü.
Görüşmede STV’deki Şefkat Tepe dizisinin senaryosu Karaca tarafından Gülen’e satır satır okunduğu ortaya çıkmıştı.
Teröristbaşı Gülen’in onayladığı senaryo daha sonra yayınlanan bölümde birebir yayınlanmıştı.

Konuya Geri Dön: Rus Elçinin Ölüm Sahnesi Samanyolu Tv’de!

Bu Resmi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık